Škrábat či neškrábat starou malbu?

 

Rozhodli jste se malovat a bohužel dalším nepopulárním krokem je mimo zakrytí podlahy i případné škrábání staré malby. Důležitý krok, který  nemůžeme vynechat, protože by nám před aplikací barvy nastaly komplikace, nový nátěr by nám nedržel.  Naštěstí pro nás, ne vždy je škrábání potřeba, abychom měli jistotu, můžeme využít několik testů.

  • Pouhým okem – mnohdy je na první pohled zřejmé, že původní malba opadává a jsou pod ní další vrstvy malby což pro nás znamená, že škrábat musíme
  • Na stěnu použijeme váleček namočený v teplé vodě zůstává-li původní malba  na válečku, musíme škrábat
  • Nalepení proužku izolační pásky – pokud nám po jejím strhnutí zůstane původní malba na pásce i v tomto případě musíme starou malbu škrábat

Jak nejlépe oškrábat starou malbu

 

 

Nikdy neškrábejte suchou stěnu, bude se prášit a škrábání pro Vás bude náročné.

Velký pomocníkem Vám opět bude váleček s teplou vodou, který na stěnu nanášíte, proto si místnost rozdělte na části, aby Vám stěna před škrábáním neuschla. Jakmile je dostatečně mokrá využijte špachtli, škrabku a původní malbu sundáte jedna radost. Další výhodou mokrých stěn je, že se nepráší. Při škrábání nevětrejte, naopak mějte zavřená okna i dveře, pokud je topná sezóna, topte, aby v místnosti vzniklo co největší vlhko a stará malba šla lépe dolů.

 

V případě, že se Vám zdá vše kolem přípravy stěny na malování   složité a komplikované, věnujte svůj čas sobě, rodině, přátelům a s výmalbou se odkažte na naše zkušené malíře, kteří vše výše uvedené mají v malíčku a výmalbu zvládnou mrknutím oka.